Wystawa "Nasi rycerze wolności" już otwarta w Pałacyku Oborskich w Mielcu [VIDEO]

  • 14.10.2018, 20:07
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Wystawa "Nasi rycerze wolności" już otwarta w Pałacyku Oborskich w Mielcu [VIDEO] Wystawa została zorganizowała z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.
W Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu – Pałacyku Oborskich można już oglądać nową, autorską wystawę czasową przygotowaną przez mieleckich muzealników zatytułowaną: Nasi rycerze wolności. W 100-lecie Niepodległości ukazującą I wojnę światową oraz Polaków walczących na jej frontach, w armiach trzech państw zaborczych.

Na wystawie zobaczyć można różnorodne eksponaty, między innymi: broń, dokumenty, listy, zdjęcia, rzeczy osobiste, a nawet oryginalny mundur legionisty Franciszka Dubiela związanego z naszym miastem. Ciekawostką jest zrekonstruowany okop, przypominający umocnienia spod Kostiuchnówki na Wołyniu, gdzie miała miejsce słynna bitwa w 1916 roku czy film, na którym zobaczyć można jak mieszkańcy naszego miasta rozumieją słowo niepodległość, czym jest dla nich patriotyzm.

Prezentowane na wystawie eksponaty są własnością mieleckiego Muzeum Regionalnego, Muzeum Regionalnego w Jaśle, rodziny Ryniewiczów, Jerzego Flisa oraz prywatnych kolekcjonerów.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się we wtorek 9 października o godzinie 18.00. Wydarzenie zgromadziło liczne grono mielczan.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe