Policjanci kontrolują stan techniczny samochodów. Ruszyła akcja "SMOG"

  • 10.10.2018, 12:58
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Policjanci kontrolują stan techniczny samochodów. Ruszyła akcja "SMOG"
Podkarpaccy policjanci prowadzą działania pod nazwą ,,SMOG". Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano ponad 1400 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin przeprowadzane są regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Wczoraj na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1483 pojazdów. Zostało zatrzymanych 11 dowodów rejestracyjnych.

Szymon Burek

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dziobak
dziobak 11.10.2018, 18:20
zamiast psuć silniki (badanie może doprowadzić do uszkodzenia silnika) niech się zajmą korkami w mieście; może by tak postawić dwóch policjantów na skrzyżowaniach przed mostem w godzinach szczytu celem upłynnienia ruchu
Mielczanin
Mielczanin 10.10.2018, 16:08
Weźmy się za podniesienie płac na Podkarpaciu to ludzie będą jeździć dobrymi samochodami. Podwyższona emisja spalin to nic takiego. Nie ładnie kopać leżącego. Nie jeden przez to ze straci dowód rejestracyjny straci tez prace bo nie będzie miał czym dojechać. Chyba ze samochód był mechanicznie w kiepskim stanie i zagrażało to życiu kierowcy pasażerów i innych uczestników ruchu. To inna sprawa.
Smirc trucicielom
Smirc trucicielom 10.10.2018, 13:49
11 trucicieli, do więzienia z nimi.
dziobak
dziobak 11.10.2018, 18:16
skoro terroryzm się nie przedawnia to ekoterroryzm też nie powinien

Pozostałe