Koniec sporu zbiorowego w przemyskim szpitalu. Pielęgniarki otrzymają podwyżki

  • 10.10.2018, 09:40
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Koniec sporu zbiorowego w przemyskim szpitalu. Pielęgniarki otrzymają podwyżki
W Ministerstwie Zdrowia podpisano porozumienie z pielęgniarkami, które kończy spór zbiorowy w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Podpisy pod porozumieniem złożyły przedstawicielki Ogolnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z przemyskiego szpitala oraz Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Centrum Lecznictwa Ambulatorujnego i PPOZ oraz dyrektor placówki Piotr Ciompa.

Swój podpis złożył również marszałek Władysław Ortyl. Ostatnia część negocjacji jak i podpisanie porozumienia odbyło się przy udziale Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Spór zbiorowy w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Ojca Pio został zakończony. Ostateczne ustalenia zapadły 9 października. Spór zakończono stosownym porozumieniem, pod którym swoje podpisy złożyli dyrektor szpitala Piotr Ciompa oraz w imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu Ewa Rygiel (przewodnicząca związku), Joanna Banat, Ewa Buczko, Marzena Piekarska (członkowie zarządu), Danuta Wardęga (wiceprzewodnicząca), a także Zofia Dmuchała ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych  przy Centrum Lecznictwa Ambulatorujnego i PPOZ. Podpisanie porozumienia odbyło się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy udziale ministra Łukasza Szumowskiego oraz marszałka województwa Władysława Ortyla i członka zarządu Stanisława Kruczka.

Pielęgniarki już w trakcie spotkania z ministrem obniżyły swoje żądania. Zgodziły się na podwyżkę 1050 zł, rozłożoną na 5 transzy. 600 zł w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć od sytuacji ekonomicznej szpitala. Ostatnia transza zaplanowana jest na lipiec 2020 roku.

Wcześniej porozumienie z dyrektorem podpisały trzy inne organizacje związkowe działające w przemyskim szpitalu: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Związek Zawodowy Pracowników Technicznej Obsługi Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Przemyślu.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe