Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Wampierzowie

  • 9.10.2018, 08:08 (aktualizacja 09.10.2018 08:12)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Wampierzowie
W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Szkoła Podstawowa w Wampierzowie będzie gościć Naukobus z CNK w dniach 8-9 października 2018.

Podczas dwóch dni uczniowie  z  wszystkich szkół z terenu gminy Wadowice Górne i nie tylko, będą mogli skorzystać z interaktywnych eksponatów zachęcających dzieci do samodzielnego odkrywania praw nauki.  

Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik składa się z eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzą doświadczenia z zakresu fizyki, będą mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Z dala od tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły. 

Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Jest to duże wydarzenie dla lokalnej społeczności.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe