Dwie dekady Hortus Musicus

  • 8.10.2018, 20:50
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Dwie dekady Hortus Musicus SzB
Zespół Muzyki Dawnej "Hortus Musicus" świętuje 20 lat istnienia. Młodzi muzycy zafascynowani muzyką renesansu już od wielu lat zachwycają mielczan. W ostatni weekend miała miejsce gala jubileuszowa zespołu.

Hortus Musicus to zespół, który tworzą dziewczęta zafascynowane muzyką dawną. Formację założył i prowadzi Tomasz Nowakowski. Formacja od 1998 roku działa w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Co roku zdobywa nagrody i wyróżnienia na festiwalach muzyki dawnej. Gala jubileuszowa odbyła się w ostatnią sobotę, 6 października, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. 

- Te ostatnie 20 lat to ogromny kawał życia. Ja żyję tą muzyką i tą pracą na co dzień. W tej niezwykłej pracy bardzo się realizuję i chcę to kontynuować. Pomysł na powstanie zespołu zrodził się w Szkole Podstawowej nr 7. Hortus Musicus gra głównie muzykę renesansową. Członkowie zespołu ubierają się właśnie w stroje z epoki renesansu. Gramy także muzykę średniowieczną i muzykę barokową. Muzycy grają na wiernych kopiach instrumentów dawnych. W większości są to flety - opowiada Tomasz Nowakowski, opiekun zespołu. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe