Stabilizuje się sytuacja w szpitalu w Tarnobrzegu. Pielęgniarki nie odeszły od łóżek

  • 8.10.2018, 11:01
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Stabilizuje się sytuacja w szpitalu w Tarnobrzegu. Pielęgniarki nie odeszły od łóżek
Spór zbiorowy w Szpitalu Wojewódzkim im. Zofii Zamoyskiej z Tarnowskich został zakończony, a w związku z tym odwołana została zaplanowana akcja strajkowa.

Ostateczne ustalenia, także dotyczące podwyżek, zapadły 7 października w godzinach wieczornych. Spór zakończono stosownym porozumieniem, pod którym swoje podpisy złożyli dyrektor szpitala Wiktor Stasiak oraz w imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu Halina Sasiela-Błażejczak i Stanisława Piekarczyk.

- Gwarantem prawidłowości i poprawności porozumienia oraz jego realizacji jest marszałek Województwa Podkarpackiego, który również złożył na nim swój podpis. 
Wcześniej porozumienie z dyrektorem podpisały trzy inne organizacje związkowe działające w tarnobrzeskim szpitalu: Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu - informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe