Portrety Jacka Tarana do zobaczenia w Galerii JARTE

  • 5.10.2018, 11:46
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Portrety Jacka Tarana do zobaczenia w Galerii JARTE SzB.
W Galerii Stowarzyszenia JARTE można oglądać zdjęcia pochodzącego z Mielca Jacka Tarana - fotoreportera i dziennikarza Tygodnika Powszechnego i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jacek Taran urodził się dokładnie w 1976 roku. Ukończył tutaj Technikum Mechaniczne. Zdjecia Jacka Tarana publikowane były m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Gazecie Wyborczej, Newsweeku a także w Suddeutsche Zeitung oraz Reporter ohne Grenzen. Jest autorem zdjęć do książki Grzegorza Kramera i Piotra Żyłki pt. ”Łobuzy”.

Prowadzi autorskiego bloga jacektaran.com. Od wielu lat mieszka w Krakowie, gdzie prowadzi wraz z żoną Agnieszką Fotopracownia.com specjalizującą się fotografii ślubnej i użytkowej. Ich fotografie wielokrotnie były nagradzane w międzynarodowych konkursach. Poza działalnością fotograficzną wolontariusz w krakowskim Hospicjum Dla Dzieci "Alma Spei" oraz aktywista na rzecz uchodźców z Czeczeni.

Na wystawie w Mielcu Jacek Taran zaprezentował trzy cykle fotograficzne. Portrety członków swojej rodziny. Portrety osób pochodzących z Afganistanu i portrety różnych znanych osób. 

- Zdjęcia, które prezentuję tutaj powstawały od 2012 roku z myślą właśnie o wystawie. Chciałem zgromadzić portrety osób, które w jakiś sposób były ważne dla mnie w moim życiu. Zdjęcia kurdów zrobiłem w zeszłym roku. Te osobiste zdjęcia moich córek w zasadzie robię co jakiś czas. Dla mnie portret, reportaż i akt to takie trzy główne dziedziny, które dla mnie są w fotografii najważniejsze i łączy je to, że związane są z kontaktem z drugim człowiekiem. Dla mnie istotny jest człowiek w fotografii. Osobiście uważam, że najlepszy jest portret - bo takie zdjęcie troche więcej opowiada o osobie fotografowanej, jak i o samym fotografie - mówi Jacek Taran.

Jak przyznaje autor, powrót do Mielca i prezentowanie tych zdjęć właśnie tutaj jest dla niego bardzo wzruszające. 

- Mam duży sentyment do Mielca i nigdy się tego nie wstydzę, że stąd jestem - opowiada.

Większość zdjęć prezentowanych na wystawie zostały wykonane w studiu. 

Wystawa prezentowana jest w Galerii JARTE przy ul. Chałubińskiego 6. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe