Szóstka zalicza debiut marzeń

  • 3.10.2018, 11:14
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Szóstka zalicza debiut marzeń
Lepiej nie dało się tego zrobić! Mieleckie siatkarki mocnym uderzeniem weszły w rozgrywki 1 ligi siatkówki kobiet. O ich sile w premierowej kolejce przekonał się inny beniaminek, WTS Włocławek. WTS Włocławek - UKS SMS Szóstka Mielec 0:3 (17:25, 8:25, 24:26)

UKS SMS Szóstka Mielec: Szymańska, Gorzkiewicz, Mich, N. Murdza, Krycka, W. Murdza (libero), Pfeifer, Kusik, Cur, Daniluk, Lewandowska, Mikołajewska, Matejko, Koza (libero). Trenerzy: Roman Murdza i Krystian Pachliński.

Gospodynie, które o tym, że będą grały w 1 lidze, dowiedziały się dwa tygodnie temu, były jedynie tłem dla rozkręcających się z sekundy na sekundę mielczanek.

W pierwszym secie nasze zawodniczki wygrały 25:17, a i tak to był najniższy wymiar kary. Były po prostu lepsze w każdej dziedzinie siatkarskiego rzemiosła.

Prawdziwą masakrą był drugi set, wygrany przez Szóstkę do ośmiu. W tej partii mielczanki robiły z przeciwniczkami, co chciały. Nic więc nie zapowiadało tego, co miało dziać się w trzecim secie.

W tej partii obudziły się włocławianki. Po raz pierwszy potrafiły nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Romana Murdzy. Bardzo emocjonująca była końcówka, którą udało się jednak wygrać na przewagi i cały mecz 3:0. Jednak trzeba też zaznaczyć, że właśnie w ostatniej partii nasz trener do boju posłał młodsze zawodniczki, które miały trochę więcej problemów, żeby wygrać, niż ich starsze i bardziej doświadczone koleżanki. MVP meczu została Inez Pfeifer.

W najbliższą sobotę mielczanki rozegrają pierwszy mecz u siebie. Nasza drużyna zagra z Wisłą Warszawa.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe