Mielecka Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała II sezon artystyczny. Tłumy na niedzielnym koncercie

  • 30.09.2018, 19:44
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Mielecka Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała II sezon artystyczny. Tłumy na niedzielnym koncercie
Dzieła muzyczne Ennio Morricone, Josepha Haydna, czy Stanisława Moniuszko usłyszeliśmy na koncercie inauguracyjnym Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. W koncercie zagrał też solista Tomasz Ożóg na klarnecie. Orkiestrą dyrygował niezastąpiony Franciszek Wyzga.

- Tej muzyki nie byłoby bez odbiorców. Z każdym naszym występem nasza formacja musi być coraz lepsza. Ciesze się, że udaje się nam to osiągnąć. Warto podkreślić, że naszą działalność wspiera wiele osób m.in. pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos, liczne grono sponsorów, mieleckie media - powiedział Piotr Wyzga, z Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Mieleccy Symfonicy to inicjatywa bez precedensu w dziejach Mielca i regionu. To trzecia tego typu formacja w Polsce działająca w miastach poniżej 70 tysięcy mieszkańców. Jej powstanie to efekt spełnienia marzeń środowiska muzycznego i melomanów. Tworzy ją 36 artystów kwalifikowanych, studentów akademii muzycznych oraz wyróżniających się uczniów szkół muzycznych.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe