Szkoła w Podborzu ma swojego patrona księdza Stanisława Kaczmarczyka

  • 30.09.2018, 11:06
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Szkoła w Podborzu ma swojego patrona księdza Stanisława Kaczmarczyka
Patronem placówki, wybranym przez społeczność szkolną i zatwierdzonym uchwałą Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, został ks. Stanisław Kaczmarczyk ps. „Zimny” i „Górny”. Był on kapelanem radomyskiej placówki Związku Walki Zbrojnej oraz wikarym w parafiach Radomyśl Wielki i Zgórsko. Został zamordowany przez Niemców w obozie Auschwitz-Birkenau.

 

Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Święta w kościele w Zgórsku. Będzie jej przewodniczył abp Józef Nowacki, były nuncjusz apostolski w Nikaragui i na kraje skandynawskie, który poświęci także nowy szkolny sztandar. Uroczystość uświetni obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego z Garnizonu Nowa Dęba i Mielecka Orkiestry Dętej. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz na teren Szkoły Podstawowej w Podborzu, gdzie przeprowadzona zostanie oficjalna część uroczystości wraz z przekazaniem sztandaru społeczności szkolnej i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe