SDK - Czekmy zgłoszenia na jesienny konkurs nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości

  • 29.09.2018, 18:35 (aktualizacja 30.09.2018 08:52)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
SDK - Czekmy zgłoszenia na jesienny konkurs nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości
Pojawiły się pierwsze zgłoszenia na konkurs plastyczny: „ Moja Polska. W setną rocznicę odzyskania Niepodległości”. Konkurs organizujemy wspólnie z Urzędem miasta Mielca i Obywatelskim Komitetem Obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Mielcu.

Celem konkursu jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promowanie właściwych postaw patriotycznych, utrwalanie wiedzy historycznej i budowanie świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. 


- Chcielibyśmy zachęcić do międzypokoleniowego dialogu o zmianach jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatniego stulecia. Jakie perspektywy stwarza niepodległe państwo i jak to, co miało miejsce sto lat temu wpłynęło na dzisiejsze postrzeganie pojęcia niepodległość. Jako organizatorzy mamy nadzieję przybliżyć dzieci i młodzież do wartości patriotycznych, tożsamością narodową i historią ojczystego kraju, ale również chcemy dać im możliwość nieskrępowanej wypowiedzi twórczej. Niepodległość znaczy wolność. Dlatego temat konkursu stanowi tu jedynie punkt wyjścia i zapewnia uczestnikom całkowitą swobodę w interpretacji, zarówno ideowej jak i artystycznej - informuja organizatorzy.  


Do konkursu należy zgłaszać tematycznie wykonane prace w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż  w formacie A4, A3 i większe. Każdy uczestnik może przekazać tylko 1 pracę, wykonaną indywidualnie. Prace plastyczne należy dostarczać osobiście do Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, ul. Kusocińskiego 13 A. Ostateczny termin oddania prac upływa 31. 10. 2018 r – środa -  do godziny 18: 00.

Dla najlepszych artystów przewidziane nagrody , ufundowane przez organizatorów. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe