Policjanci szkolą seniorów jak żyć bezpiecznie w Przecławiu.

  • 29.09.2018, 10:24
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Policjanci szkolą seniorów jak żyć bezpiecznie w Przecławiu.
Policjanci debatowali z seniorami w Przecławiu. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym osób starszych, oszustwa na szkodę osób w podeszłym wieku oraz przemoc wobec seniorów to główne tematy debaty ewaluacyjnej, która odbyła się w ubiegłą sobotę w Przecławiu.

Debatę zainicjowali policjanci w odpowiedzi na zaproszenie do współpracy przez Klub Seniora „Złoty Wiek” z Przecławia. W spotkaniu udział wzięli Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha, sierż. szt. Bernadetta Krawczyk oraz st. sierż. Ewelina Ziemba zajmująca się profilaktyką społeczną z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Podczas spotkania funkcjonariusze omówili schemat oszustw popełnianych na szkodę starszych osób oraz przedstawili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Policjanci mówili także o korzystaniu z narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także rozmawiali o przemocy wobec osób starszych.

Sobotnie spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Policjanci bardzo cenią sobie współpracę z klubami seniora na terenie całego powiatu mając nadzieje, że spotkania z osobami starszymi przyczynią się znacznie do zmniejszenia przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe