Antoni Stańczyk żegna się z II LO. Legendarny dyrygent chóru od października będzie pełnić funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej

  • 5.09.2018, 02:35 (aktualizacja 05.09.2018 14:33)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Antoni Stańczyk żegna się z II LO. Legendarny dyrygent chóru od października będzie pełnić funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej Antoni Stańczyk otrzymał od chórzystów II LO tytuł honorowego dyrygenta
„Vivat, vivat profesor…” zabrzmiały dźwięki Chóru II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. W ten niezwykły sposób chórzyści, pożegnali swojego mistrza, dr. Antoniego Stańczyka, który od nowego roku akademickiego obejmie funkcję rektora Tarnowskiej Szkoły Wyższej. 

Na niezwykły koncert, który odbył się 29 sierpnia w sali gimnastycznej II LO, przybyli nauczyciele, uczniowie i sympatycy chóru. Chórzyści po raz ostatni pod kierunkiem maestro Stańczyka zaśpiewali wiązankę niezapomnianych utworów, z których zasłynęli podczas rozlicznych koncertów w kraju i za granicą. 
W podziękowaniu za pracę, zaangażowanie, rozbudzanie pasji artystycznych, za „imperatyw dialogu i potrzebę piękna”, które wpajał młodemu pokoleniu pan Stańczyk, otrzymał od młodzieży tytuł „Dyrygenta Honorowego Chóru II LO 2002-2018”.


Chór II LO pod dyrekcją Antoniego Stańczyka powstał we wrześniu 2002 r. i od samego początku uświetniał swoim śpiewem wszystkie uroczystości szkolne i lokalne. Od dziesięciu lat święci tryumfy na międzynarodowych konkursach w kraju (np. Pieśni Religijnej „Cantate Deo”, Varsovia Cantat, Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie) i za granicą (w XVI Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodzieżowych i Chórów Młodych „RAINBOW” w St. Petersburgu w Rosji w 2013 r. i w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Wiedniu w 2015 r.). W 2013 r. młodzi chórzyści towarzyszyli znanym polskim muzykom i wokalistom w koncercie Pop-Oratorium: Miłosierdzie Boże w Kościele MBNP w Mielcu, a w 2017 r. wystąpili w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie w czasie koncertu symfonicznego pod znamiennym tytułem „Z głębokości serca śpiewam…”


Za sukcesy zawodowe pan Antoni Stańczyk został wyróżniony statuetką BELFER THE BEST’ia 2017 w kategorii Nauczyciel Twórca Sukcesu.
 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe