Policja zatrzymała sześciu przedsiębiorców z powiatu mieleckiego

  • 4.09.2018, 08:55 (aktualizacja 04.09.2018 14:21)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Policja zatrzymała sześciu przedsiębiorców z powiatu mieleckiego
Biznesmeni mieli fałszować faktury i tym samym obniżać podatek od towarów i usług. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

 - W toku tego śledztwa zatrzymanych zostało siedem osób. Jedna z nich jest spoza powiatu mieleckiego. Przeszukane zostały pomieszczenia przez nich zajmowane i przedstawiono im zarzuty z kodeksu karnego i kodeksu karnego skarbowego - powiedział nam Marian Burczyk, prokurator rejonowy w Mielcu.

Biznesmeni usłyszeli po cztery zarzuty, za które mogą trafić do więzienia i zapłacić wysokie, nawet wielomilionowe grzywny.

Właściciele przedsiębiorstw mieli dopuścić się fałszerstwa w 2013 i 2014 roku.

Obecnie podejrzani nie przebywają w areszcie.  Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, wraz z zakazem wydania i nakazem zatrzymania paszportu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też majątek podejrzanych.

Msk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
....
.... 5.09.2018, 08:31
Ale na podanie choćby inicjałów tych spryciarzy zsbrakło odwagi

Pozostałe