Tygodnik Regionalny Korso nr 36/2018

  • 3.09.2018, 20:16 (aktualizacja 17.09.2018 13:02)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Tygodnik Regionalny Korso nr 36/2018
Jedyna kobieta, która miała się ubiegać o urząd prezydenta Mielca, pomimo swojej obietnicy nie zarejestrowała swojego komitetu wyborczego. Beata Cetnar przestraszyła się ... pogróżek. Marzy jednak o zasiadaniu w radzie miejskiej. Do boju o to stanowisko ruszą za to nieustraszeni: Grzegorz Ziomek, Andrzej Skowron, Piotr Wiech, Jan Myśliwiec i Fryderyk Kapinos. Ale i tym kandydatom zastraszanie podobno nie jest obce.

Fałszerstwa mieleckich biznesmenów
Sześciu przedsiębiorców z naszego powiatu zostało zatrzymanych przez policję. Biznesmeni mieli fałszować faktury i tym samym obniżać podatek od towarów i usług. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Zwyrodnialcy ze szkoły
Otrzymaliśmy nagrany komórką dramatyczny filmik, na którym widać, jak kilku nastolatków najpierw dręczyło dziewczynę, a później ją dotkliwie pobiło. Oprawcy zadawali jej ciosy w głowę i kopali w twarz.

Kronospan odzierany z zielonego wizerunku
Mija 20 lat, od kiedy Kronospan (wcześniej Melnox) rozpoczął swoją działalność w Mielcu. Od tego czasu zmieniło się życie mieszkańców naszego powiatu. Wszystko za sprawą substancji, które wydostają się przez kilkadziesiąt emitorów z zakładu do środowiska.

Oferty znowu drogie
Miasto musi szukać pieniędzy na budowę hali

Ponad 136 milionów i prawie 139 milionów - na tyle opiewają oferty, które dotarły do mieleckiego MOSiR-u, organizatora przetargu na budowę nowej hali. Obie są zdecydowanie powyżej kwoty założonej w budżecie miasta.

Pojazdy z duszą
250 uczestników przyjechało do Mielca na Zlot Pojazdów Zabytkowych. Oprócz samochodów, można było zobaczyć motory, a nawet rowery. Widzowie nie zawiedli.

 

Mielec świętuje
Tradycyjnie ostatni weekend lata to czas święta naszego miasta. W tym roku dla mielczan i nie tylko zagrały formacje: ORGANEK, TABU, LANBERRY i BEDNAREK. Za nami Dni Mielca 2018.

 

Obwodnica jednak przez Trzcianę
Ostatecznie przez Trzcianę zostanie przeprowadzona tzw. północna obwodnica Mielca. "Droga Pańska" zostanie ocalona. Nie będzie żadnych wyburzeń.

 

Jak Janusz Białek pokonał Jose Mourinho
Chociaż dziś nie chce się w to wierzyć, to taka historia naprawdę miała miejsce. Legendarny mielecki trener, Janusz Białek, spotkał na swojej drodze jednego z najlepszych szkoleniowców świata, Jose Mourinho, i go pokonał. Do dziś jest jedynym polskim trenerem, który dał radę wygrać ze słynnym Portugalczykiem.

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe