Uczciliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  • 3.09.2018, 15:10
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Uczciliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej MP
Mielczanie oddali hołd bohaterom II wojny światowej. Tegoroczną rocznicę jej wybuchu świętowano w poniedziałek, 3 września.

Uroczystości tradycyjnie odbyły się na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu i rozpoczęły od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie organizatorzy przedstawili zebranym krótką notkę historyczną na temat II wojny światowej. O oprawę artystyczną tej części spotkania zadbała młodzież z chóru szkolnego II Liceum Ogólnokształcącego.

Punktem kulminacyjnym obchodów rocznicy było złożenie wiązanek kwiatów przy tablicach upamiętniających heroizm żołnierzy Wojska Polskiego.  Delegacje wieńcowe tworzyli: kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele instytucji i szkół działających na terenie powiatu mieleckiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 3,  II Liceum Ogólnokształcące oraz Powiat Mielecki.

Szymon Burek

Zdjęcia (22)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe