Uczciliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  • 3.09.2018, 15:10
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Uczciliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej MP
Mielczanie oddali hołd bohaterom II wojny światowej. Tegoroczną rocznicę jej wybuchu świętowano w poniedziałek, 3 września.

Uroczystości tradycyjnie odbyły się na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu i rozpoczęły od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie organizatorzy przedstawili zebranym krótką notkę historyczną na temat II wojny światowej. O oprawę artystyczną tej części spotkania zadbała młodzież z chóru szkolnego II Liceum Ogólnokształcącego.

Punktem kulminacyjnym obchodów rocznicy było złożenie wiązanek kwiatów przy tablicach upamiętniających heroizm żołnierzy Wojska Polskiego.  Delegacje wieńcowe tworzyli: kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele instytucji i szkół działających na terenie powiatu mieleckiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 3,  II Liceum Ogólnokształcące oraz Powiat Mielecki.

Szymon Burek

Zdjęcia (22)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe