Północna obwodnica Mielca - ostatecznie - przez TRZCIANĘ! Jest decyzja!

  • 31.08.2018, 13:11 (aktualizacja 31.08.2018 14:36)
  • SzB, AŁ
Podziel się:
Oceń:
Północna obwodnica Mielca - ostatecznie - przez TRZCIANĘ! Jest decyzja! Zarząd Województwa podjął decyzję! Obwodnica będzie przez Trzcianę!
Zarząd Woj. Podkarpackiego po ponownej i dogłębnej analizie wybrał nowy przebieg tzw. północnej obwodnicy Mielca. Drogę zaprojektowano tak, aby zminimalizować negatywne skutki społeczne. Po zmianie projektu, przejęcie gruntów pod drogę dotknie terenów niezabudowanych budynkami mieszkalnymi.

Nową propozycję przygotowało konsorcjum firm: Drogowa Inżynieria (lider) oraz Biuro Opracowania Programów i Projektów Inżynierii Komunikacyjnej LISPUS Marcin Dobek (partner). Zarząd Województwa Podkarpaciego po zapoznaniu się z opracowaniem, podjął decyzję o wyborze wariantu wiodącego przez Trzcianę. (tzw. wariant fioletowy). 

- Budowa budziła dużo kontrowersji, ale droga musi gdzieś być wybudowana.  Dwa warianty tej drogi były brane pod uwagę, czyli jej przebieg przez Wolę Mielecką albo Trzianę. Po tych wszystkich analizach i punktacji dla poszczególnych wariantów, mając również na uwadze kwestię społeczną, wybraliśmy wariant drogi biegnącej przez Trzcianę - zakomunikował Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Nowy odcinek rozpoczyna się w Piątkowcu i przekracza drogę powiatową w Trzcianie w obrębie istniejącego skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną. Przebieg wariantu został opracowany z uwzględnieniem wniosków płynących z "koncepcji budowy drogi dojazdowej do obszarów przemysłowych Mielca z kierunku południowo - zachodniego wraz z budową mostu przez rz. Wisłokę" oraz sugestii, spostrzeżeń i postulatów płynących do Urzędu Marszałkowskiego. W Trzcianie nowa droga będzie omijać tzw. "Drogę Pańską" o co apelowali mieszkańcy tej miejscowości. 

 - Stanowisko rady gminy jak i moje było takie, że wariant przez Wolę Mielecką był lepszy i korzystniejszy. Decyzję marszałka przyjmuję do wiadomości i przekażę ją radnym i sołtysom. Protesty zapewne będą trwać nadal, ale decyzję podjął zarząd województwa - mówi Leon Getinger, wójt gminy Czermin. 

SzB, AŁ

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Danuta
Danuta 22.10.2018, 21:19
Głosujemy na Kapinosa
Franek
Franek 31.08.2018, 14:48
Czyli gdzie dokladne obwodnica bedzie przecinac Trzciane? Kolo jakiego numeru / mieszkanca?

Pozostałe