Naciągacze próbowali oszukać dzisiaj sześciu mielczan.

  • 30.08.2018, 14:17 (aktualizacja 30.08.2018 16:04)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Naciągacze próbowali oszukać dzisiaj sześciu mielczan.
Oszust dzwoni do starszej osoby i podaje się za policjanta lub prokuratora. Następnie proponuje potwierdzenie swojej tożsamości pod numerem 997 i symuluje odłożenie słuchawki. Wtedy do rozmowy włącza się inna osoba, która jako dyżurny policji potwierdza tożsamość naciągacza. Dzisiaj oszuści nie próżnują, dzwonią do starszych osób licząc ze kogoś uda się im się oszukać.

Policjanci ostrzegają przed osobami które przez telefon podają się za policjantów, prokuratorów lub wnuczków. Oszuści dzwonią z zamiarem wyłudzenia pieniędzy, wymyślając przy tym różne historie. Mieleccy policjanci otrzymali dzisiaj sześć informacji o usiłowaniu oszustw.
Naciągacz wydaje polecenia rozmówcy i w rozmowie dąży do przelania pieniędzy na inne konto, które często trzeba wcześniej założyć w banku wskazanym przez ,,policjanta''. Przelanie pieniędzy przez ofiarę oszustwa ma ją uchronić przed kradzieżą z konta i pomaga funkcjonariuszowi w „śledztwie”.

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.