Jak dojechać z Wojsławia na Smoczkę? Niekomfortowo i z przeszkodami! [interwencja]

  • 29.08.2018, 13:38 (aktualizacja 30.08.2018 09:29)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Jak dojechać z Wojsławia na Smoczkę? Niekomfortowo i z przeszkodami! [interwencja] Msk Chcąc przedostać się na sąsiednie osiedle, można wybrać krótszą, ale mniej bezpieczną trasę.
- Żeby przejechać z osiedla Wojsław na Smoczkę, trzeba pofatygować się kilka kilometrów dalej, niż można by to robić, korzystając z łącznika między osiedlami - mówi mieszkaniec jednego z nich. Wszystko dlatego, że łącznik nie przypomina ulicy, a wyboistą drogę, którą trudno przejechać.

Między ulicami Korczaka i Bolesława Wstydliwego znajduje się kamienista ścieżka, którą można by znacznie skrócić sobie trasę, jadąc z osiedla Wojsław na Smoczkę i odwrotnie. Nie jest to jednak proste. Na drodze nie ma asfaltu i z tego powodu ciężko nią przejechać.

- Przypomina tor przeszkód - mówi nam mielczanin, który kilka razy próbował pokonać wymagającą trasę.

Kilka kilometrów dalej

Już w 2015 roku pojawiły się sygnały od mieszkańców Wojsława o tym, że zależy im na utwardzeniu łącznika drogowego prowadzącego z ich osiedla na Smoczkę. – To znacznie skróciłoby przejazd na drugie osiedle, póki co nie mam wyboru i jeżdżę naokoło, bo nie chcę zniszczyć sobie samochodu - mówi mielczanin.

Rada Osiedla Wojsław zgłosiła do uwzględnienia w budżecie miasta na 2016 rok inwestycję polegającą na utwardzeniu nawierzchni łącznika drogowego pomiędzy ulicami Korczaka i Wstydliwego. Mimo że remont drogi jest uzasadniony lepszą i szybszą komunikacją mieszkańców osiedli, do dzisiaj nie został wykonany.

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miejskim w Mielcu, ulica Bolesława Wstydliwego jest drogą publiczną tylko do wysokości torów, natomiast odcinek wzdłuż torów to droga wewnętrzna. Aby miasto mogło wyremontować tę drogę, musiałoby ją najpierw przekształcić na drogę publiczną, a później dopiero pozyskać dokumentację projektową potrzebną do jej przebudowy.

Miasto czeka

- Staramy się utrzymywać tę drogę, aby była przejezdna, liczymy na remont tego fragmentu w ramach rewitalizacji linii kolejowej, dlatego nasze działania na tym odcinku zostały wstrzymane. Mieszkańcy zgłaszają się do mnie z prośbą, żeby poprawić jakość tej trasy. Będziemy do tego dążyć, podejmując doraźne działania. Nie mogę zadeklarować, kiedy powstanie tam droga z prawdziwego zdarzenia, bo dużo zależy od kolei. Mogę natomiast zapewnić, że będzie ona przejezdna i bezpieczna dla jej użytkowników - mówi Monika Skowrońska - Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Pani naczelnik obiecuje, że prace nad poprawą bezpieczeństwa na drodze zaczną się być może jeszcze w tym roku, jesienią. - Będziemy wtedy między innymi wycinać okoliczne krzewy, bo zasłaniają znaki znajdujące się przed przejazdem kolejowym - mówi nam.

Remont trasy i drogi

W dokumentacji przetargowej przebudowy linii kolejowej napisane jest, że w ramach tej inwestycji fragment drogi biegnący równolegle do torów ma zostać przekształcony na ulicę, aby połączyć dwie strony i umożliwić przejazd. Kiedy to jednak nastąpi, tego nie wiemy. Pierwsze prace związane z przebudową linii kolejowej planowane są na przyszły rok.

Msk

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
J
J 4.09.2018, 14:35
Jest ulica Witosa więc w czym problem? , ile tych drogowych inwestycji ma robić Mielec?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2018, 21:46
Poprostu starosta, prezydent ani nikt z radnych nie ma interesu żeby wybudować tam drogę. Za malo wyborców tamtedy przejeżdża.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2018, 18:35
O ten łącznik, o tą droge mieszkancy walczą juz 19 lat, powstały 3 projekty drogi. Miasto traci pienądze bo inwestycja niedochodzi do skutku, a ludzie nerwy i pieniadze na remonty samochodów. Zawsze o takich rzeczach głosno przed wyborami. Może raz by pasowało zrobic coś co sie obiecuje na spotkaniach zeby ludziom żyło sie dobrze w tym miescie.

Pozostałe