Nie żyje Zdzisław Czajka, wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu

  • 29.08.2018, 09:33
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Nie żyje Zdzisław Czajka, wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu
W dniu 17 sierpnia zmarł długoletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zdzisław Czajka.

Zdzisław Czajka urodził się 27 października 1955 r. w Ulanowie. Absolwent Technikum Mechanicznego w Stalowej Woli (matura w 1974 r.). W tym czasie grał w siatkówkę w drużynie „Stal” Stalowa Wola. Studia wyższe odbył na Politechnice Białoruskiej w Mińsku i na tej podstawie otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego tytuł magistra inżyniera. W 1981 r. został zatrudniony w WSK „PZL – Mielec” i do 1990 r. pracował na stanowisku kierowniczym w Dziale Obsługi Ogólnej. W roku szkolnym 1990/1991 był nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mielcu. Od 1994 r. do 30 VII 2000 r. pełnił funkcję kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu.

W tym czasie zorganizował je i rozwinął ich działalność, a także był jednym z założycieli Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ. Publikował artykuły na temat osób niepełnosprawnych w wydawnictwach Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Problemami dzieci niepełnosprawnych zajmował się także jako działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W 2000 r. zdobył specjalizację w zakresie organizacji i zarządzania opieką społeczną. Od 1 VIII 2000 r. do kwietnia 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, a od maja 2017 r. był pracownikiem tegoż MOPS-u.

 

Pogrzeb Zdzisława Czajki odbył się w poniedziałek 20 sierpnia w kościele Parafii Ducha Świętego na osiedlu Lotników.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe