Dla zabawy obrzucili kamieniami pociąg, który przejeżdżał przez most kolejowy.

  • 28.08.2018, 13:55
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Dla zabawy obrzucili kamieniami pociąg, który przejeżdżał przez most kolejowy. pixabay.com
Rzucane kamienie spowodowały wybicie przedniej szyby w pociągu. Straty oszacowane zostały na 13 tysięcy złotych. Nastoletni wandal powiedział, że zrobili to dla zabawy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym zostali zawiadomieni przez właściciela linii szerokotorowej z Zamościa, że 6 sierpnia pociąg przejeżdżający przez most kolejowy w Zadusznikach, został obrzucony kamieniami. W wyniku tego zdarzenia wybita została w nim przednia szyba. Właściciel składu wycenił straty na 13 tysięcy złotych.

Sytuacja powtórzyła się kilka dni później. Policjanci z komisariatu w Tuszowie Narodowym wytypowali kilka osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W kolejnych dniach ustalili, że kamieniami w pociąg rzucało sześcioro nastolatków w wieku 16 lat i jeden 17-latek - są to mieszkańcy gminy Padew Narodowa i Baranów Sandomierski.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut uszkodzenia mienia 17-latkowi z gminy Padew Narodowa. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia, w których tłumaczył, że zrobił to z kolegami dla zabawy.

Podczas przesłuchań nastolatków policjanci ustalili, że młodzież chodziła po torowisku, oraz wchodziła na przęsła kilkumetrowego mostu. Losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny. 17-latek odpowie za popełnione przestępstwo jak dorosły.

 
 
Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.