Czy nowa strzelnica jest potrzebna w Mielcu?

  • 25.08.2018, 11:43 (aktualizacja 25.08.2018 11:47)
  • ml
Podziel się:
Oceń:
Czy nowa strzelnica jest potrzebna w Mielcu? M. Lombara
Ostatnio w mediach pojawiły się pogłoski dotyczące budowy nowej strzelnicy przez powiat mielecki. Postanowiliśmy sprawdzić te informacje u źródła i poprosić znawców o opinię w tej sprawie.

Zbigniew Tymuła - starosta powiatu mieleckiego:

Cieszę się, że w mediach ruszył bardzo ważny temat budowy nowej strzelnicy. Marzeniem starosty i zarządu jest to, żeby na terenie powiatu mieleckiego powstała taka strzelnica. W tej chwili jesteśmy na etapie wstępnych rozmów, nie są to jeszcze plany lokalizacyjne. O lokalizacji nie będę jeszcze mówił, bo brane pod uwagę są dwie wersje. Ona będzie w takim miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała mieszkańcom oraz tym, którzy będą tam ćwiczyć.
Jako starosta powiatu mieleckiego nie zgadzam się z niektórymi komentarzami, które się ukazują, że strzelnica jest niepotrzebna, że chętni powinni do Nowej Dęby jeździć. Z tego co słyszę, jest bardzo duże zainteresowanie strzelectwem. Niech młodzież się szkoli, niech ma zajęcie. Strzelnica będzie służyć i młodzieży, i dorosłym, w tym służbom mundurowym.

st. sierż. Łukasz Przybyło - członek Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego
Nowa strzelnica w powiecie mieleckim jest potrzebna z dwóch względów: po pierwsze przemawia za tym interes społeczny - mieszkańcy sąsiadujący z ulicą Partyzantów, przy której znajduje się jedyna obecnie strzelnica, bardzo narzekają na hałas związany z obecnie mocno zwiększoną eksploatacją strzelnicy. Przede wszystkim zaś ma odpowiadać potrzebom Wojsk Obrony Terytorialnej. Z racji tego, jej lokalizacja musi być na tyle daleko od zabudowań, żeby nie powodować negatywnych odczuć związanych z hukiem broni, a zarazem blisko miasta powiatowego w otoczeniu leśnym, z dostępem do linii energetycznej. W tym kontekście lokalizacja strzelnicy na Biesiadce spełnia wyżej wymienione wymogi

płk dypl. w st. sp. Józef Pado - prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Mielcu

Budowa nowej strzelnicy to są miliony - są obwarowania dotyczące dojazdów, bezpieczeństwa, trzeba postawić przesłony, wały. To jest trudne do wykonania. Mówiłem staroście, że w to nie wierzę. Tym bardziej że teraz nie ma pieniędzy, żeby przy istniejącej strzelnicy postawić przesłony (ekrany dźwiękochłonne - przyp. red.), a mają się znaleźć miliony na nową. Chyba że pojawią się specjalne pieniądze na zakup "gotowca" do złożenia na miejscu.

ml
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Edi
Edi 11.10.2018, 12:50
Belkot Jozefa Pado jest przerazajacy co to za autorytet przeciez on nic nie slyszy ze wzgledu na wiek, huk jaki wytwarzaja strzelania a w szczegolnosci mysliwi z broni mysliwskiej jest nie do zniesienia zdrowie
ludzi sasiadujacymi z szczelnica powinno byc najwazniejsze a ekrany tu
nic nie pomoga jedynie budowa szczelnicy w miejsu odpowiednim.
mkt
mkt 25.08.2018, 15:00
Do Nowej Dęby jest rzut beretem a my będziemy wydawać miliony na nową strzelnicę? Poważnie Panowie? WOT należy zlikwidować a te środki przeznaczyć na dalszą profesjonalizacje i dozbrojenie zawodowego Wojska Polskiego. Podobno poprzednia władza była rozrzutna ale to co robi się obecnie woła o pomstę do nieba!

Pozostałe