Przez Czermin przeszli wandale

  • 22.08.2018, 13:31 (aktualizacja 22.08.2018 13:39)
  • A. Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Przez Czermin przeszli wandale UG Czermin
Powyginane, poprzewracane i powyrywane z ziemi znaki drogowe i informacyjne w Czerminie. Zniszczone obiekty sportowe. To bilans weekendowego wandalizmu, który gmina wyceniła na 2,5 tys. złotych.

W nocy z soboty na niedzielę (11 na 12 sierpnia) wandale zniszczyli kilkanaście elementów infrastruktury drogowej. Oprócz znaków drogowych i informacyjnych uszkodzili także próg zwalniający i lustro drogowe. Ucierpiały także obiekty sportowe w Czerminie, wandale porozcinali siatki i plakaty.

Gmina zgłosiła sprawę policji. Sprawcy, jeśli zostaną zatrzymani, będą musieli pokryć straty wycenione przez urzędników na 2,5 tys. złotych.

Zniszczenie znaków spowodowało zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Elementy, które były tylko wyrwane z ziemi, zostały już wkopane, pozostałe wymagają poważniejszych napraw.

- W Czerminie były różne przypadki, ale do tej pory nigdy nie było naraz tylu zniszczeń. Nocny akt wandalizmu miał miejsce w centrum Czermina, poczynając od Zawady i dalej drogą koło stadionu. Część zniszczeń powstała także przy drodze w stronę Szafranowa – przekazała nam sekretarz gminy Czermin, Elżbieta Szymczuch.

- Gmina jest właścicielem znaków informacyjnych z tabliczkami, na których widnieją numery posesji. Szkoda, bo to były nowe stojaki z tabliczkami, ładnie zrobione, świecące nocą – mówi Szymczuch. Natomiast znaki przy drodze powiatowej należą do Powiatowego Zarządu Dróg.

Jak dowiedzieliśmy się w gminie, zniszczenie niektórych znaków wymagało użycia dużej siły, dlatego można podejrzewać, że za wszystkim stoi nie jedna osoba, ale kilkuosobowa grupa wandali.

- Na razie nikogo nie podejrzewamy, myślimy, że policja podejmie działania i złapie sprawców – dodaje sekretarz gminy.

W ujęciu sprawców może pomóc monitoring zainstalowany na terenie firm i instytucji.

A. Łysoń

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe