Świętowanie na Lądowisku. Dożynki gminy Tuszów Narodowy [FOTO]

  • 20.08.2018, 15:11 (aktualizacja 20.08.2018 15:25)
Podziel się:
Oceń:
 Świętowanie na Lądowisku. Dożynki gminy Tuszów Narodowy [FOTO] UG Tuszów Narodowy
Mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy świętowali udane żniwa. Na uroczystości przyjechała wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Renata Szczęch.

W niedzielne popołudnie odbyły się dożynki gminy Tuszów Narodowy zorganizowanych pod hasłem: "Echa Puszczy Sandomierskiej". Gospodarzem tegorocznego święta plonów była wieś Tuszów Narodowy, a uroczystość została zorganizowana na Lądowisku w Tuszowie Narodowym. Uroczystości rozpoczęły się koncelebrowaną polową Mszą Świętą o godzinie 15, której przewodniczył ks. Wiesław Konior, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym z udziałem księży z sąsiednich parafii.

Po mszy świętej kontynuowane były dalsze obchody święta plonów. Sołtys Tuszowa Narodowego Józef Świerczek wraz z Dyrektor GOK-u Mariolą Pelic powitali przybyłych gości.

Oficjalnego otwarciu dożynek dokonał wójt gminy Andrzej Głaz. W swoim wystąpieniu, nawiązał do obecnej sytuacji w kraju, pracy prezydenta RP i Rządu dla dobra Rzeczypospolitej. Ponadto ukazał sytuację gospodarczą gminy i plany na najbliższą przyszłość. Głos zabrała również wiceminister MSWiA Renata Szczęch, która podkreślała, że żyjemy w bezpiecznym i wolnym kraju. 

Następnie przedstawiciele z poszczególnych wiosek zaprezentowali wykonane przez siebie wieńce dożynkowe. Grupy wieńcowe wręczały ręcznie uwite wianki wybranym przez siebie gościom.

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe