Święto plonów w Czerminie [FOTO]

  • 20.08.2018, 14:05 (aktualizacja 20.08.2018 14:46)
Podziel się:
Oceń:
Święto plonów w Czerminie [FOTO] GOK Czermin
W niedzielę na Placu Amfiteatralnym w Czerminie mieszkańcy gminy docenili pracę lokalnych rolników, dzięki którym przez najbliższy rok nie zabraknie chleba.

 „Święto plonów" jest zwieńczeniem ciężkiej i żmudnej pracy jaką rolnicy, niekiedy w trudnych warunkach, wykonują przez cały rok. Dożynki to święto dziękczynienia oraz radości za udane plony i szczęśliwy przebieg żniw. Mimo różnorakich zmian cywilizacyjnych praca rolników oraz jej owoce są w dalszym ciągu niezbędne i potrzebne społeczeństwu.


Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Św. Dziękczynna w Kościele p.w. św. Klemensa w Czerminie. Po Mszy Św. korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów - Krystynę i Jana Trela przeszedł ulicami Czermina na Plac Amfiteatralny.

Hejnałem dożynkowym w wykonaniu Macieja Fijałkowskiego oraz występem Kapeli Ludowej "Czerminiacy" rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Starostowie przekazali wójtowi Leonowi Getingerowi chleb z tegorocznych zbiorów z życzeniami, aby dzielił go sprawiedliwie.

Po okolicznościowych przemowach nastąpiła krótka część artystyczna w wykonaniu Zespołu Tańca "ARTIS", następnie prezentowały się grupy wieńcowe z Czermina, Dąbrówki Osuchowskiej, Łysakowa, Otałęży, Szafranowa i Trzciany.

Część obrzędowo-artystyczną zakończył koncert Kapeli Ludowej "Czerminiacy", po którym zabawę taneczną do białego rana prowadził Zespół Muzyczny RMI.

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.