Święto plonów w Czerminie [FOTO]

  • 20.08.2018, 14:05 (aktualizacja 20.08.2018, 14:46)

Podziel się:

Oceń:

Święto plonów w Czerminie [FOTO] GOK Czermin
W niedzielę na Placu Amfiteatralnym w Czerminie mieszkańcy gminy docenili pracę lokalnych rolników, dzięki którym przez najbliższy rok nie zabraknie chleba.

 „Święto plonów" jest zwieńczeniem ciężkiej i żmudnej pracy jaką rolnicy, niekiedy w trudnych warunkach, wykonują przez cały rok. Dożynki to święto dziękczynienia oraz radości za udane plony i szczęśliwy przebieg żniw. Mimo różnorakich zmian cywilizacyjnych praca rolników oraz jej owoce są w dalszym ciągu niezbędne i potrzebne społeczeństwu.


Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Św. Dziękczynna w Kościele p.w. św. Klemensa w Czerminie. Po Mszy Św. korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów - Krystynę i Jana Trela przeszedł ulicami Czermina na Plac Amfiteatralny.

Hejnałem dożynkowym w wykonaniu Macieja Fijałkowskiego oraz występem Kapeli Ludowej "Czerminiacy" rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Starostowie przekazali wójtowi Leonowi Getingerowi chleb z tegorocznych zbiorów z życzeniami, aby dzielił go sprawiedliwie.

Po okolicznościowych przemowach nastąpiła krótka część artystyczna w wykonaniu Zespołu Tańca "ARTIS", następnie prezentowały się grupy wieńcowe z Czermina, Dąbrówki Osuchowskiej, Łysakowa, Otałęży, Szafranowa i Trzciany.

Część obrzędowo-artystyczną zakończył koncert Kapeli Ludowej "Czerminiacy", po którym zabawę taneczną do białego rana prowadził Zespół Muzyczny RMI.

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe