Kacper Sarama: Cieszę się, że w życiu mogę robić to, co kocham

  • 10.04.2016, 14:17
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Kacper Sarama: Cieszę się, że w życiu mogę robić to, co kocham Szymon Burek

Skąd pojawiła się u ciebie pasja robienia zdjęć?
Pamiętam, jak pojawiła się w sprzedaży pierwsza cyfrówka Canona. Oglądałem ten aparat wspólnie z ojcem. Powiedział mi wtedy, że robienie zdjęć teraz jest bardzo łatwe. Nie ma całej tej bajki związanej z kliszą i ustawianiem obiektywu. Zapytał się, czy nie chciałbym spróbować. Na początku mi się nie podobało, ale potem postanowiłem dowiedzieć się, o co w tym wszystkich chodzi. Powoli to stawało się moją pasją. Na studiach zacząłem się uczyć robienia zdjęć. Studiowałem w Rzeszowie i tam zacząłem działać w rzeszowskim stowarzyszeniu fotograficznym.

Co było po studiach?
Po studiach postanowiłem zaryzykować i założyłem własną firmę. Kupiłem sprzęt fotograficzny i postanowiłem zostać profesjonalnym fotoreporterem w Warszawie. Skorzystałem z jednego z programów dedykowanych absolwentom. Udało mi się uzyskać dotację i w taki sposób działałem przez pięć lat. Ten wyjazd nauczył mnie bardzo dużo. Potem wpadłem na pomysł, że popracuje jeszcze za granicą i tak na kilka lat wylądowałem w Szwecji. W każdym z tych miejsc fotografowałem na koncertach, konferencjach prasowych. To były różne, lecz bardzo ważne doświadczenia.

Więcej w 14 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe