Duchowe pielgrzymowanie z Grupą św. Szymona

  • 17.08.2018, 14:02
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 Duchowe pielgrzymowanie z Grupą św. Szymona archiwum
Trzydzieści sześć lat temu po raz pierwszy pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zanieśli przed Tron Matki Bożej Jasnogórskiej swoje podziękowania i intencje, o które tak bardzo prosili na dziewięciodniowym szlaku zmęczenia, cierpienia, ale przede wszystkim pokory, modlitwy i wiary.

Także w tym roku, Mszą Świętą o godzinie 6.30 celebrowaną na placu katedralnym w Tarnowie wielu pielgrzymów w tym ponad 400 mielczan, rozpocznie swoją wędrówkę z hasłem „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Jezusa Chrystusa” na ustach. Duchowym przewodnikiem na ścieżkach pielgrzymki będzie o. Remigiusz Recław. Niestety, nie każdy może uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Praca, problemy zdrowotne, rozmaite obowiązki zatrzymają wiele osób w domu. Zapewne, każdy z nas ma swoje prośby i pragnienia, które chciałby, aby zostały wysłuchane.

Pielgrzymuj w domu


Duchowe Pielgrzymowanie jest odpowiedzią na pragnienie osób, które nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce.  Grupa 16. - św. Szymona już od 7 lat pomaga pielgrzymować bez wychodzenia z domu. W trakcie trwania pielgrzymki, na stronie internetowej grupy (http://www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl/), facebooku (https://web.facebook.com/PptGrupa16/) i Instagramie (https://www.instagram.com/grupa16ppt/) pojawiać się będą relacje z pielgrzymiego szlaku. Tam także można przesłać intencję, którą pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Duchowy Pielgrzym, może także przyjąć na siebie dobrowolne umartwienie, a także otoczyć pielgrzymów swoją pamięcią i wspierać ich modlitwą. Gorąco zachęcamy do śledzenia relacji także w mediach lokalnych i diecezjalnych. Przewodnik Grupy 16 – ks. Kamil Kopyt oraz wszyscy pielgrzymi gorąco zachęcają, aby podjąć trud Duchowego Pielgrzymowania.

Upaść aby wstać, wstać, aby iść

„Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością” – słowa Świętego Augustyna mogą prowadzić każdego człowieka. Nie trzeba zatem stawiać fizycznych kroków, aby być bliżej Boga. Należy jednak dotrzeć do niego drogą miłości, która jest najbliżej nas, czyli w sercu. Matka Boża Jasnogórska nie wymaga poświęcenia i trudu. Ona po prostu pragnie, abyśmy wszyscy pielgrzymowali – nieważne skąd i jak – ale ważne, by do Jej Serca i w Jej Synu odkrywali Boże Miłosierdzie. Po co idzie się na Pielgrzymkę? Aby upaść przed obliczem Maryi i w tej krótkiej chwili powierzyć jej wszystko – trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe