Charytatywne dożynki: wspólnie pomóżmy Gabrysi z Padwi!

  • 15.08.2018, 10:56
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Charytatywne dożynki: wspólnie pomóżmy Gabrysi z Padwi!
Podczas tegorocznych Dożynek Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego mieszkańcy będą mogli wesprzeć leczenie Gabrysi z Padwi Narodowej.

Gabrysia urodziła się z wodogłowiem. Z powodu uciskającego mózg płynu dziewczynka od ponad pięciu lat cierpi na silne ataki padaczki. Wycieńczające ataki doskwierają jej każdego dnia, nawet po kilkanaście razy w ciągu doby. Po wielu próbach leczenia rodzinie udało się wyjechać do specjalistycznej kliniki w Niemczech, w której leczy się dzieci z padaczką. Gabrysia przyjęła specjalny lek, który spowolnił rozwój choroby. Następnie dziewczynkę zakwalifikowano do leczenia operacyjnego, które to jednak, aby się odbyło,  wymaga od rodziny zebrania 200 tysięcy złotych.

Dziś akcja charytatywna na rzecz Gabrysi łączy wielu mieszkańców gminy Padew Narodowa oraz całego powiatu mieleckiego. Zbiórka funduszy na jej leczenie towarzyszy wielu lokalnym inicjatywom, a kolejnym przedsięwzięciem, podczas którego postaramy się pomóc dziewczynce, będą Dożynki Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego, zaplanowane na 26 sierpnia. Zbiórka na rzecz dziewczynki będzie prowadzona przez Komitet Społeczny "Razem dla Gabrysi" na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym. Leczenie Gabrysi można wspierać też online, za pośrednictwem Fundacji "Rycerze i Księżniczki".

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe