Woda w Mielcu może gorzej smakować - MPGiK przeprowadzi zabieg czyszczenia sieci

  • 15.08.2018, 10:49
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Woda w Mielcu może gorzej smakować - MPGiK przeprowadzi zabieg czyszczenia sieci pixabay MPGiK przeprowadzi w Mielcu zabieg czyszczenia sieci wodociągowej.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu w najbliższym czasie przeprowadzi zabieg czyszczenia sieci wodociągowej.

Zabieg płukania w żaden sposób nie wpływa na bezpieczeństwo wody, która, tak jak przez cały rok, spełnia wymagania Ministra Zdrowia. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że w czasie prowadzenia płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej mogą ulec zmianie właściwości organoleptyczne wody, tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy i mętności. Wyczuwalny będzie też zapach, który jest specyficzny dla chloru. Mielczanie mogą więc wyczuć, że woda, choć całkowicie bezpieczna, ma nieco gorszy smak. Można zauważyć jej lekkie zabarwienie i mętność. Może też wystąpić podwyższenie jonów pierwiastków uwalnianych przez materiały, z których zbudowane są rurociągi, jak np. żelazo czy mangan. Okresowe czyszczenie sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur.

 

Harmonogram czyszczenia sieci

20.08.2018r. Osiedle Dziubków ul.Długa, Osiedlowa, Szafera, Botaniczna, Godlewskiego.

21.08.2018r. Osiedle Smoczka ul.Dąbrówki, Zygmuntowska, Wolności, Majowa.

22.08.2018r. Osiedle Rzochów ul.Wiesiołowskiego, Wojsławska, Witosa .

23.08.2018r. Osiedle ODJ Górka Wojsławska.

24.08.2018r. Osiedle Cyranka i osiedle przy al.Niepodległości, ul.Żeromskiego od torów do ul.Przemysłowej.

27.08.2018r. Osiedle przy al.Niepodległości, ul.od torów do ul.Biernackiego oraz osiedle Michalina.

28.08.2018r. Osiedle Stare Miasto.

29.08.2018r. Osiedle Lotników.

30.08.2018r. Osiedle Borek Niski i ul.Sienkiewicza.

31.08.2018 r. Termin zarezerwowany dla płukania sieci wodociągowej, jeżeli lokalnie taka potrzeba będzie występować.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe