W całym regionie święto plonów! Gdzie wybrać się na dożynki? [program]

  • 15.08.2018, 10:36
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

W całym regionie święto plonów! Gdzie wybrać się na dożynki? [program] SzB Mieszkańcy przygotują specjalne wieńce dożynkowe.
Jak co roku społeczności gmin powiatu mieleckiego organizują wspólne święto plonów. Niektóre gminy świętują dzisiaj 15 sierpnia, ale zdecydowana większość świętowanie przeniosła na niedzielę 19 sierpnia.

15 sierpnia - środa

Godz. 14.45 - Dożynki Gminy Padew Narodowa. Kościół i tereny gminne w pobliżu kościoła w Domacynach.

Impreza rozpocznie się od zbiórki wieńców. Następnie zaplanowano dziękczynną mszę za plony, po której nastąpi przemarsz  korowodem z orkiestrą na teren imprezy. Po 16.00 mają rozpocząć się obrzędy dożynkowe i prezentacje wieńców, a o 18 zaplanowano koncert zespołu Fox z Kielc i festyn z zespołem Kormoran.

Godz. 16.00 - Dożynki Gminy Borowa i XX Przegląd Wieńca Dożynkowego. Teren rekreacyjny przy Domu Strażaka w Surowej.

W programie część obrzędowa, prezentacja wieców dożynkowych poszczególnych sołectw, biesiada, rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze ciasto, koncert Kapeli Ludowej "Borowiacy" i zabawa taneczna z zespołem Rivia.

19 sierpnia - niedziela

Godz. 13.45 - Dożynki Gminy Przecław. Kościół w Dobryninie, stadion sportowy w Rzemieniu.

Godz. 14.00 - Dożynki Gminy Radomyśl Wielki. Kościół i plac obok Szkoły Podstawowej w Janowcu.

Godz. 14.00 - Dożynki Gminy Wadowice Górne. Plac przy budynku Samorządowego Centrum Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych.

Godz. 14.15 - Dożynki Gminy Mielec. Tereny parafialne przy sanktuarium w Chorzelowie.

Godz. 15.00 - Dożynki Gminy Gawłuszowice. Kościół w Gawłuszowicach i tereny sołectwa Brzyście.

Godz. 15.00 - Dożynki Gminy Tuszów Narodowy. Lądowisko w Tuszowie Narodowym.

Wydarzenie rozpocznie się polową mszą świętą na lądowisku, po której wystąpi zespół Grochowiacy z ludowym przedstawieniem. Następnie zaplanowano prezentację wieńców dożynkowych, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz wystawców, kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzieła ludowego. O 18.00 rozpoczną się koncerty kapel, a godzinę później zabawa taneczna przy muzyce zespołu USC.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe