Trzy orkiestry wystąpiły podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Przecławiu.

  • 14.08.2018, 10:56 (aktualizacja 14.08.2018, 11:34)
  • Msk

Podziel się:

Oceń:

Trzy orkiestry wystąpiły podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Przecławiu. M.Skóra
Podczas koncertu finałowego, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę muzycy dali z siebie wszystko, prezentując wysoki poziom umiejętności muzycznych.
Festiwal trwał od ubiegłego piątku do niedzieli. Wzięły w nim udział trzy orkiestry: Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław, Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele oraz Orkiestra Dęta z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W festiwalu gościnnie wystąpiła też Orkiestra Dęta Dobrynin. Festiwal Orkiestr to nowe wydarzenie organizowane przez Dom Kultury w Przecławiu oraz przez Młodzieżową Orkiestrę Gminy Przecław.  - To wydarzenie, które chcemy realizować cyklicznie. Inicjatorem i pomysłodawcą festiwalu jest dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław, Piotr Rysiewicz  -  powiedziała podczas koncertu galowego Elżbieta Augustyn - Gruszka, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.
 
  Od piątku do soboty odbywały się zajęcia warsztatowe, w czasie których młodzież doskonaliła swoje umiejętności muzyczne i przygotowywała się do koncertu finałowego.

Zespoły pracowały pod okiem kapelmistrzów oraz instruktorów, szlifując swoje umiejętności. Gościem specjalnym warsztatów był Jarosław Ignaszak, muzyk, dyrygent, dyrektor artystyczny Orkiestry Wieniawa oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie.

- Celem trzydniowego spotkania orkiestr, młodzieży, dyrygentów i instruktorów była integracja zespołów, wymiana doświadczeń, a także współzawodnictwo, nauka nut, interpretacji  i wspólne muzykowanie. Zarówno uczestnicy, jak i dyrygenci starali się przez te trzy dni pogłębić swoją wiedzę, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a także współzawodniczyć i współpracować w rozwijaniu swoich orkiestr poprzez wymianę doświadczeń i wspólne rozmowy. Wydaje mi się, że  udało nam się to osiągnąć. W tym finałowym dniu postaramy się zaprezentować to, co przez te trzy dni wypracowaliśmy  - powiedział Piotr Rysiewicz, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław. Finał festiwalu miał miejsce w ubiegłą niedzielę, w Domu Kultury w Przecławiu.

Orkiestry zaprezentowały się najpierw w krótkich indywidualnych prezentacjach muzycznych. Następnie wszystkie zagrały razem.

Warsztaty muzyczne poprowadzili Wojciech Kuś - muzyk Filharmonii Podkarpackiej, Piotr Wyzga - muzyk Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, Anna Mucha, - nauczycielka z Państwowej Szkoły Muzycznej w Niwiskach, Piotr Gruszecki - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Paweł Drzewiński -  absolwent krakowskiej szkoły jazzowej i Jarosław Janecki - muzyk Opery Krakowskiej.
Msk

Zdjęcia (23)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe