Tygodnik Regionalny Korso nr 32/2018

  • 13.08.2018, 17:05 (aktualizacja 27.08.2018, 08:34)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 32/2018
Kobieta zginęła od ciosów nożem w centrum Mielca. Dramatyczne zeznania złożyły matka i siostra zamordowanej. Według nich mąż ofiary znęcał się nad rodziną i groził jej śmiercią. W dniu zabójstwa Agata M. wracała z policji, gdzie złożyła zawiadomienie przeciwko tyranowi. Właśnie ruszył proces o zabójstwo kobiety. Na ławie oskarżonych zasiadł jej mąż.

Toniemy w ciszy

Woda jest życiodajna, ale może być też groźna. Tylko od początku wakacji w Polsce utonęło 126 osób. Jedna z nich w naszym powiecie - 4 sierpnia w zbiorniku wodnym w Otałęży znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny. Dzień później  w naszym województwie utonął kolejny człowiek - 41-latka znaleziono w Jeziorze Solińskim. A sytuacji zagrażających życiu jest znacznie więcej.

 

Groźna stłuczka

W ubiegłą niedzielę po godzinie 18 w Mielcu, na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Kosmonautów, 65-letnia kobieta kierująca skodą wymusiła pierwszeństwo przejazdu,  doprowadzając do zderzenia z volkswagenem.

 

Ta roślina może poparzyć
- Czy to barszcz Sosnowskiego? - pyta mielczanka zaniepokojona wyglądem roślin rosnących w pobliżu jej domu. Groźna roślina w czasie upałów staje się jeszcze bardziej niebezpieczna.

 

Wybuch i pożar w Kronospanie
Do wybuchu i pożaru instalacji zakładu Kronospan doszło w minioną środę, 8 sierpnia, przed południem. W całym mieście widoczny był czarny dym. Pożar niepokoi ekologów, którzy pytają, jaki wypływ na życie i zdrowie mieszkańców miało to zdarzenie.

 

Pożar cegielni
Budynek starej cegielni w Mielcu spłonął doszczętnie w nocy ze środy na czwartek. Ogień pojawił się około godziny 22 na dachu budynku i bardzo szybko rozprzestrzenił się na całą konstrukcję.

 

Kandydatka na prezydenta
Jest nowa kandydatka na urząd Prezydenta Miasta Mielca - Beata Cetnar, która zapowiada utworzenie własnego komitetu wyborczego. Swój start ogłosiła spontanicznie na swoim Facebooku. Na razie nie wiadomo, czy konsekwencją tej deklaracji będzie oficjalny start w wyborach.

 

Kębłów ma swojego kapłana
Mieszkańcy gminy byli świadkami prymicji kapłańskich księdza Piotra Sołdygi pochodzącego z Kębłowa. Była to historyczna uroczystość. Ostatnia msza prymicyjna w Padwi była odprawiona 23 lata temu.

 

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła
Trzy orkiestry wystąpiły podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Przecławiu. Podczas koncertu finałowego muzycy dali z siebie wszystko, prezentując wysoki poziom umiejętności muzycznych.

 

Ekstremalny bieg ku czci hetmana Mieleckiego
5 kilometrów zróżnicowanej trasy. Po drodze wiele przeszkód i niespodzianek. Tak w skrócie wyglądał II Bieg Hetmana Mieleckiego. Z tym wymagającym biegiem zmierzyło się 150 biegaczy.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe