WIOŚ wiedział o pożarze w Kronospanie w Mielcu. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w zakładzie.

  • 10.08.2018, 09:46 (aktualizacja 10.08.2018 14:47)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
WIOŚ wiedział o pożarze w Kronospanie w Mielcu. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w zakładzie. SzB.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie wiedział o pożarze na terenie firmy Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Na miejscu pojawili się pracownicy WIOŚ z delegatury w Tarnobrzegu.

- Tego samego dnia, czyli w środę 8 sierpnia inspektorzy WIOŚ w Rzeszowie, Delegatury w Tarnobrzegu udali się na miejsce oraz rozpoczęli kontrolę w Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Kontrolę rozpoczęto bez wcześniejszego zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli. Wyniki kontroli będą znane po jej zakończeniu. Ponadto, pracownicy laboratorium WIOŚ w Rzeszowie w dniu 08.08.2018 r. przeprowadzili kontrolne pomiary jakości powietrza w otoczeniu zakładu przy użyciu mobilnych urządzeń pomiarowych. Badanie nie wykazało obecności lotnych związków organicznych, ani innych zanieczyszczeń powietrza na badanym obszarze - poinformowała nas Krystyna Sołek, Podkarpacki Inspektor Ochrony Środowiska. 

zapytaliśmy dodatkowo o której na miejscu byli inspektorzy WIOŚ:

- Z informacji, jakie otrzymał WIOŚ w Rzeszowie wynika, że do zdarzenia w firmie Kronospan Sp. z o.o. w Mielcu doszło ok. godz. 9.20. Inspektor WIOŚ w Rzeszowie, Delegatury w Tarnobrzegu dotarł na miejsce przed godz. 11.00. Pomiary jakości powietrza w otoczeniu zakładu pracownicy laboratorium WIOŚ w Rzeszowie wykonywali w godzinach 12.30 – 13.30. Z uwagi na fakt, iż pożar miał charakter krótkotrwały i pracujące na miejscu jednostki straży pożarnej zdążyły ugasić pożar do godz. 10.00, kontrola oraz badanie jakości powietrza wykonane przez pracowników WIOŚ w Rzeszowie w otoczeniu zakładu miało charakter oceny skutków pożaru - mówi Krystyna Sołek. 

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Luki
Luki 10.08.2018, 22:47
Chyna was pojj....pozar mail miejsce o 9 a wy badalisxie o 12 masakra na nic pis przegra wyblry

Pozostałe