Szykuje się wniosek do prokuratury przeciwko wójtowi Tuszowa Narodowego! Poszło o jego wypowiedzi w sprawie tablic dekalogu

  • 9.08.2018, 09:03 (aktualizacja 09.08.2018 09:28)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Szykuje się wniosek do prokuratury przeciwko wójtowi Tuszowa Narodowego! Poszło o jego wypowiedzi w sprawie tablic dekalogu FB Wójta Andrzeja Głaza Zamontowanie tablic kosztowało 15 tys. złotych.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajął się sprawą wójta Tuszowa Andrzeja Głaza. Prawnicy ośrodka zamierzają złożyć doniesienie do mieleckiej prokuratury zarzucając wójtowi z Tuszowa znieważenie osób, które są niewierzące.

Fundacja "Wolność od Religii" zwróciła się do wójta Andrzeja Głaza z pismami, gdzie zapytała wójta o koszty instalacji tablic Dekalogu na gminnych szkołach. W dniu 05.07.2018r. wpłynęła odpowiedź z Gminy Tuszów Narodowy. Koszt wykonania tablic z dekalogiem wynosi łącznie 15 129,00 zł. brutto. Koszt wykonana został pokryty ze środków własnych gminy. Podmiot wykonujący tablicę został wybrany w trybie z wolnej ręki.

W kolejnym piśmie do fundacji wójt przedstawił swoją opinię w sprawie tablic:

"W imię Chrystusa Polacy ratowali z narażeniem życia Żydów w czasie Zagłady, którą im zgotowano i bardzo wielu z nich w związku z tym oddało za nich swoje życie. Gdyby to byli ludzie wolni od religii, to na pewno nie zdobyliby się na aż tak wielki heroizm. Tylko w jedności z Bogiem człowiek jest zdolny obdarzać innych prawdziwym dobrem, a w przeciwnym wypadku może przekazywać tylko zło piekła. Kończąc, chciałbym podkreślić, że nikt nie zmusza osób mających się za wolnych od religii, aby mieszkali wśród katolików starających się żyć według Dekalogu. Według mnie dla tych, którzy odnoszą się z szatańską nienawiścią do Przykazań Bożych, nie powinno być miejsca na polskiej ziemi, uświęconej krwią Jej synów w obronie wartości chrześcijańskich i Ojczyzny” - czytamy w piśmie skierowanym do działaczy Fundacji "Wolność od Religii" 

 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
z mielca
z mielca 12.08.2018, 19:49
Bradzo dobrze Panie Wójcie. Trzymam za Panem- pogonić to tęczowe towarzystwo....
wielebny ojciec
wielebny ojciec 12.08.2018, 19:45
Jan bym proponowal wojtowi, zeby te przykazania wypisal sobie w swoim sercu i stosowal je w praktyce. On wolal je wypisac je w miejscu publicznym dla faryzejskiego poklasku i nawet nie wie, ze juz je lamie w swoim liscie. Taka to jest ta nasza "wiara".
TurPL
TurPL 10.08.2018, 07:32
brawo katolicy ! Poglądy godne komendanta SS

Pozostałe