Władze Kronospanu wyjaśniają co wydarzyło się dziś w zakładzie. Pożar gasiło 14 zastępów Straży Pożarnej

  • 8.08.2018, 13:33
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Władze Kronospanu wyjaśniają co wydarzyło się dziś w zakładzie. Pożar gasiło 14 zastępów Straży Pożarnej SzB. W wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z pracowników.
Kronospan Mielec sp. z o.o. potwierdza, że dziś (8 sierpnia) o godz. o 9.30 doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym w Mielcu. W jego wyniku nie ucierpiał żaden z pracowników firmy. Wszystkie osoby, które znajdowały się w momencie wybuchu na terenie przedsiębiorstwa są bezpieczne.

- Dziś dokonywaliśmy planowanego przeglądu instalacji. W trakcie wykonywania rutynowych czynności związanych z tym obszarem, doszło do pożaru. W tej chwili jest za wcześnie, żeby podać szczegółowe dane dotyczące przyczyn i rozmiaru szkód, jakie wystąpiły na jego skutek. Wiemy już,  że zadziałały systemy zabezpieczające w instalacji co zapobiegło większej skali zniszczeń. Po szczegółowej analizie jaką wykonamy, podamy dalsze informacje – zapewnia Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Mielec Sp. z o.o. - Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo osób u nas pracujących, bezpieczeństwo środowiska i procesów produkcji - dodaje. 

Na miejscu pracowało do tej pory 14 zastępów Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza trwa. Ze służbami ściśle współpracują eksperci z ramienia Kronospan Mielec sp. z o.o.

Zarząd zlecił oszacowanie zakresu poniesionych strat i ich wpływu na środowisko, po czym podejmie decyzje o działaniach zmierzających do unormowania sytuacji w zakładzie produkcyjnym. Pożar wstrzymał pracę niektórych obszarów zakładu. Zarząd w związku z zaistniałą sytuacją nie przewiduje zwolnień.

 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe