Ksiądz Stanisław Składzień żegna się z mielecką parafią Trójcy Przenajświętszej. Przywitanie nowego proboszcza w niedzielę 12 sierpnia

  • 06.08.2018, 15:58 (aktualizacja 06.08.2018, 16:10)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Ksiądz Stanisław Składzień żegna się z mielecką parafią Trójcy Przenajświętszej. Przywitanie nowego proboszcza w niedzielę 12 sierpnia UM Mielec Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odznaczyła ks. Stanisława Składzienia odznaką Primus in Agendo
Podczas uroczystej mszy w niedzielę 5 sierpnia były już proboszcz parafii na Smoczce otrzymał wiele gratulacji i wyróżnień od różnych grup parafialnych, przedstawicieli instytucji i władz samorządowych.

Na wniosek Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odznaczyła ks. Stanisława Składzienia odznaką Primus in Agendo („Pierwszy w działaniu”).

Medal w imieniu minister wręczyli w minioną niedzielę Fryderyk Kapinos oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Samorządowcy wspólnie z parafianami dziękowali księdzu Stanisławowi za 31 lat posługi kapłańskiej oraz dzieło utworzenia parafii i budowy kościoła.

W sobotę 11 sierpnia w myśl Prawa Kanonicznego ks. dr Janusz Paciorek obejmie parafię Trójcy Przenajświętszej w Mielcu jako proboszcz. W przyszłą niedzielę o godzinie 12:00 nastąpi oficjalne powitanie nowego księdza proboszcza.

Szymon Burek

Zdjęcia (6)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wielebny ojciec
wielebny ojciec 12.08.2018, 21:44
No to przymierze tronu z oltarzem lepiej miec sie nie moze w tym ciemnogrodzie lokalnej wladzy. To jest chore.
Masakra
Masakra 08.08.2018, 09:54
Akurat za nim chyba nikt nie będzie tęsknił
dziadzius
dziadzius 07.08.2018, 10:33
nie przebierał w hamskich słowach co do dzieci i matek, niech uderzy się w piersi aby oni mu wybaczyli. 

Pozostałe