Postrach osiedla za kratkami

  • 6.08.2018, 14:21 (aktualizacja 06.08.2018 14:25)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Postrach osiedla za kratkami
Dwa lata temu wszczął awanturę z mieszkanką bloku przy ulicy Inwestorów i wbił nóż w szyję osobie, która stanęła w jej obronie. Groziło mu za to do 10 lat więzienia. Wyszedł szybko i zaatakował ponownie. Tym razem groził innej kobiecie i zdemolował jej samochód siekierą. To dokonania 38-latka z ulicy Inwestorów.

W sobotę, 28 lipca, koło godziny pierwszej w nocy wandal uzbrojony w siekierę powybijał  szyby i zniszczył karoserię auta osobowego stojącego przy ul. Inwestorów. Groził też właścicielce samochodu. W momencie dewastowania pojazdu ktoś zadzwonił na policję, która na sygnale wjechała na  osiedle zamieszkałe przez Romów i Polaków. Wandal, gdy usłyszał syreny, zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w ubiegły czwartek. Jak dowiedzieliśmy się, 38- letni mężczyzna mieszka przy ulicy Inwestorów. Mieszkańcy bloków socjalnych bali się go, bo siedział w więzieniu i był agresywny.

Wbił mu nóż w szyję

Dwa lata wcześniej ten sam mężczyzna zaatakował nożem kuchennym mężczyznę chcącego bronić kobietę podczas awantury.  Pokrzywdzony 40-latek został przewieziony do mieleckiego szpitala.

Niedługo po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali napastnika w jednym z mieszkań w pobliżu miejsca zdarzenia. Policjanci znaleźli tam nóż kuchenny, który został użyty do napaści. W chwili popełnienia czynu napastnik miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Niedługo posiedział

 Na wniosek policji sąd zastosował wtedy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzuty uszkodzenia ciała mężczyzny i gróźb kierowanych do pokrzywdzonego i kobiety, z którą sprawca wszczął awanturę. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Następne dwa miesiące spędził w areszcie. Za uszkodzenie ciała groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności. W więzieniu nie posiedział jednak długo. Obecnie znowu przebywa w areszcie. Decyzją prokuratora zostanie w nim 3 miesiące. Najprawdopodobniej wróci do zakładu karnego. 

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe