Dni Gminy Borowa i 150-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej

  • 06.08.2018, 13:45 (aktualizacja 06.08.2018, 13:49)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

 Dni Gminy Borowa i 150-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej GOK Borowa
W tym roku mieszkańcy Borowej świętowali podwójnie - Dniom Gminy Borowa towarzyszyło 150-lecie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sobota była dniem bardziej oficjalnych uroczystości, który rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym, odprawiona w intencji wszystkich strażaków, pełniących obecnie społeczną służbę i tych, którzy już odeszli. Po wyjściu z kościoła uczestnicy przeszli pod pomnik Ofiar Bombardowania w Borowej. Tam została odprawiona modlitwa, a przedstawiciele władz lokalnych i organizacji złożyli wieńce.

Następnie została odsłonięta tablica pamiątkowa z okazji 150-lecia OSP w Borowej. Jej poświęcenia dokonał ks. prałat Józef Mróz.

Po obchodach 150-lecia OSP zebrani wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej OSP ze Szczucina.

W niedzielę już w południe rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie turnieju "O Puchar Wójta Gminy Borowa". Puchar zdobyła drużyna z sołectwa Wola Pławska. Po zakończonym turnieju na mieszkańców czekały liczne atrakcje: występy artystyczne, animacje dla dzieci, występ zespołu Bies-Bend z Przemyśla, gwiazdy wieczoru - zespołu RH+ oraz zabawa taneczna z zespołem Yoyo. 

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe