Powiat Mielecki ma nowy Biuletyn Informacji Publicznej

  • 6.08.2018, 08:03
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Powiat Mielecki ma nowy Biuletyn Informacji Publicznej
Funkcjonalny, nowoczesny, przejrzysty – taki jest nowy Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mielcu.

W przejrzystej konstrukcji nowego BIP (http://bip.powiat-mielecki.pl/) wyeksponowane zostały najważniejsze informacje związane ze starostwem, organami władzy i uchwalanymi przez nie aktami prawa. W podzielonych według tematyki zakładkach mieszkańcy znajdą też inne przydatne informacje w tym m.in. ogłoszenia wydziałów, zamówienia publiczne czy druki i formularze niezbędne do załatwienia spraw urzędowych. 

Nowy biuletyn jest w pełni responsywny, co oznacza, że prawidłowo będzie wyświetlać się na wszystkich urządzeniach mobilnych tj. smartfony czy tablety. Strona spełnia najnowsze wymogi WCAG 2.0 dostosowujące ją do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest też spójna z odświeżoną w bieżącym roku stroną internetową Powiatu Mieleckiego dostępną pod adresem www.powiat-mielecki.pl. 

Obie strony urzędu powstały w ramach projektu pod nazwą „Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych wraz z usługami wewnątrzadministracyjnymi” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach tego samego projektu powiat zadbał o wizerunek stron internetowych Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Mielcu oraz Domu Pomocy Społecznej w Mielcu, a także wprowadził cały szereg e-usług ułatwiających klientom korzystanie z usług urzędu.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Pozostałe