Nie będzie transportu powiatowo-gminnego

  • 29.07.2016, 11:45
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Nie będzie transportu powiatowo-gminnego
Starostwo Powiatowe w Mielcu już niedługo będzie organizować transport publiczny w całym powiecie. Przypomnijmy, że na mocy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym powiat jest do tego zobligowany. Transport publiczny będzie funkcjonował od 1 września 2017 roku.

Nie znamy jeszcze konkretów nowego rozwiązania. Ale już teraz można potwierdzić, że prawie wszystkie gminy zadeklarowały gotowość do rozpoczęcia rozmów. - Na ostatnim konwencie wójtów powiatu mieleckiego doszliśmy do porozumienia. Praktycznie wszyscy wójtowie zaakceptowali moją propozycję. Jedno jest pewne, że to starostwo będzie organizatorem transportu. Uchwały inwencyjne w tej sprawie podjęły wszystkie gminy poza gminą Przecław, ale mamy nadzieję, że radni po konsultacjach dojdą do porozumienia. Warto podkreślić, że transportu publicznego nie mogą prowadzić spółki miejskie. Nie będziemy zakładać powiatowo-gminnego związku, a przypomnę, że w tej dyskusji pojawiła się taka propozycja. Transport w powiecie będzie obsługiwany przez naszych rodzimych przewoźników. Nowe rozwiązania wejdą w życie 1 września 2017 roku - powiedział nam starosta Zbigniew Tymuła

Szymon Burek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
z Przecławia
z Przecławia 31.07.2016, 23:31
Przecław ma swoje "dwa brzegi" więc sobie umie to obsłużyć. Albo dostaliśmy niezbyt ciekawą propozycje od starosty.
emeryt
emeryt 31.07.2016, 22:03
najwyższy czas, nie wszystkie gminy stać na to, żeby zorganizować komunikację. a nie każdy ma samochód.

Pozostałe