Jest porozumienie z pielęgniarkami w Mielcu. Będą podwyżki!

  • 03.08.2018, 14:29
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Jest porozumienie z pielęgniarkami w Mielcu. Będą podwyżki! Starostwo powiatowe w Mielcu. Jest porozumienie. Dyrektor szpitala dogadał się z pielęgniarkami.
Dzisiaj, (3 sierpnia), dyrektor mieleckiego szpitala zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentującymi pielęgniarki i położne.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wzrośnie na czas nieokreślony w następujących terminach:
- począwszy od dnia 1 września 2018 roku o kwotę 200,00 zł brutto miesięcznie; 
- począwszy od dnia 1 czerwca 2019 roku o dalszą kwotę 100,00 zł brutto miesięcznie. 


Podpisane porozumienie wyczerpuje roszczenia związane z podwyżkami wynagrodzenia grup pielęgniarek i położnych zatrudnionych w mieleckim  szpitalu w okresie objętym porozumieniem tj. od dnia jego podpisania do 31 maja 2020 r. W tym czasie związki zawodowe będące stroną porozumienia nie będą wszczynać nowych sporów zbiorowych ani wysuwać jakichkolwiek dalszych żądań płacowych. 


Kolejne rozmowy w zakresie ewentualnego dalszego wzrostu wynagrodzenia grup pielęgniarek i położnych strony podejmą po 31 maja 2020 r., po przeanalizowaniu przez dyrekcję szpitala wpływu poniesionych kosztów związanych z podwyższeniem wynagrodzenia na ogólną sytuację finansową szpitala. 
Porozumienie nie obejmuje sporu zbiorowego toczącego się z udziałem mediatora.  

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (5)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
torel
torel 03.08.2018, 14:42
gratulacje dla dyrektora i starosty oraz pań pielegniarek. oby teraz było juz spokojnie i zgodnie
dziobak
dziobak 04.08.2018, 14:37
będzie zgodnie i spokojnie pod warunkiem, że nie będziesz musiał korzystać z usług tego przedsiębiorstwa, a tylko grzecznie płacił składki, żeby co roku była spora podwyżka

Pozostałe