Powiat doposażył strażaków

  • 3.08.2018, 09:29
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Powiat doposażył strażaków
Sześć sztuk kombinezonów z szelkami asekuracyjnymi do pracy w wodzie trafiło na wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Wyposażenie, które zostało zakupione ze środków Powiatu Mieleckiego, umożliwi strażakom bezpieczną pracę w wodzie, chroniąc całe ciało przed kontaktem ze środowiskiem. – Otrzymane wyposażenie zastąpi dotychczasowe kombinezony, których certyfikat dopuszczający do użytkowania utracił ważność. Będą stanowić wyposażenie kontenera przeciwpowodziowego z łodziami, który eksploatowany jest w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Mielcu – mówił st. bryg. Stanisław Rączka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Wyposażenie osobiście przekazał w czwartek, 2 sierpnia, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. – Nasze tereny otoczone są wodą. Póki co możemy cieszyć się z bezpieczeństwa, ale w pamięci wciąż mamy rok 1997 i 2010, kiedy to powiat dotknęły powodzie. Nasza straż pożarna powinna być więc dobrze wyposażona i przygotowana na to, by w razie potrzeby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – mówił starosta. – Środki przeznaczone na doposażenie komendy uważam za dobrze spożytkowane. Liczę, że współpraca ze strażą w dalszym ciągu będzie układać się tak dobrze, jak dotychczas – dodał.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe