Historyczne wydarzenie również w Mielcu

  • 28.07.2016, 18:33 (aktualizacja 28.07.2016 18:41)
  • opr. ms
Podziel się:
Oceń:
Historyczne wydarzenie również w Mielcu Podkarpackie - serwis samorządu województwa
- To będzie historyczne wydarzenie - mówił o I Forum Polonii Amerykańskiej w Polsce marszałek Władysław Ortyl przed jego rozpoczęciem. 120 członków Polonii, a wśród 50 delegatów Kongresu Polonii Amerykańskiej, wizytuje na Podkarpaciu. Odwiedzili również Mielec.

To pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi spotkanie środowisk skupionych wokół Kongresu Polonii Amerykańskiej. Trzeba dodać, że po raz pierwszy również w 72-letniej historii kongresu delegaci obradują poza całym kontynentem amerykańskim.

Są wśród nich przedstawiciele organizacji Pangea Network, reprezentanci innych polonijnych organizacji z Ameryki Północnej oraz przedstawiciele polonijnego biznesu. W forum uczestniczą też przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, przedsiębiorcy, instytucje okołobiznesowe oraz samorząd gospodarczy.

26 lipca goście zza oceanu odwiedzili Inkubator Nowych Technologii INTECH w Mielcu, gdzie zapoznali się ze szczegółami sukcesu Doliny Lotniczej oraz tajnikami produkcji Black Hawka, produkowanego w PZL Mielec na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Forum potrwa do 31 lipca i organizowane jest przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” pod honorowym patronatem marszałka Senatu RP oraz przy finansowym wsparciu Kancelarii Senatu RP.

Zdjęcia: Podkarpackie - serwis samorządu województwa

opr. ms

Zdjęcia (8)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
New Jersey
New Jersey 31.07.2016, 22:35
Co prawda nie dzialam w forum Polonii, ale jako Polonus urodzony w Mielcu jest mi bardzo przyjemnie poczytac

Pozostałe