Wybory 2018: Michał Deptuła chce zostać wójtem Wadowic

  • 31.07.2018, 18:57 (aktualizacja 01.08.2018, 15:14)
  • ml

Podziel się:

Oceń:

Wybory 2018: Michał Deptuła chce zostać wójtem Wadowic Samorządowiec mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie - 8 lat w Radzie Powiatu Mieleckiego, cztery lata pracował w urzędzie gminy jako doradca wójta za kadencji Stefana Rysaka.
Co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych kandydatach na wójtów. Niedawno okazało się, że Michał Deptuła planuje kandydować na wójta Wadowic Górnych.

Samorządowiec mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie - 8 lat w Radzie Powiatu Mieleckiego, cztery lata pracował w urzędzie gminy jako doradca wójta za kadencji Stefana Rysaka. W 2014 roku dostał się do władz krajowych Polskiego Stronnictwa Ludowego - został włączony do rady naczelnej ugrupowania. Angażuje się też w innych, lokalnych organizacjach, np. gminnej straży pożarnej. Michał Deptuła jest więc osobą, której kandydatura ze względu na doświadczenie może zyskać zwolenników.

- Podjąłem ostateczną decyzję, że wystartuję w wyborach na wójta gminy Wadowice Górne. Doszedłem do wniosku, że po ośmiu latach w radzie powiatu, skończeniu 30 lat i doświadczeniach zdobytych w pracy zawodowej czuję się na siłach, by wziąć odpowiedzialność za rozwój gminy - powiedział. 

Gdyby Michał Deptuła wygrał, byłby najmłodszy ze wszystkich włodarzy powiatu mieleckiego. W tej chwili najmłodszy jest Robert Pluta, który ma 45 lat. Młodszy od niego o 3 lata był tylko prezydent Kozdęba.

- Startuję, bo uważam, że moja gmina ma warunki do tego, aby być najlepszym miejscem do życia i inwestowania w powiecie mieleckim. Potrzeba nam do tego przyjaznego dla mieszkańca, nowoczesnego i dobrze zorganizowanego samorządu gminnego - argumentuje Michał Deptuła.

Wadowice Górne są gminą zadbaną, ale to nie znaczy, że nie ma tam się czym zająć. - Do zrobienia jest bardzo dużo: od sypiących się wodociągów i dalszej kanalizacji przez rozbudowę bazy sportowej po utworzenie dziennego domu pobytu dla starszych, uzbrajanie terenów inwestycyjnych i wiele innych zadań - wylicza. 

Jak przyszły kandydat wyobraża sobie swoje wójtowanie? - Chciałbym, aby moja gmina była liderem i wzorem dla innych w pozyskiwaniu funduszy z UE czy z projektów rządowych. Ponadto musimy poprawić atmosferę w samorządzie. Dzisiaj marnuje się dużo dobrych inicjatyw i pomysłów przez brak zrozumienia czy otwartości. 

ml

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe