I LO zostanie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

  • 31.07.2018, 08:13 (aktualizacja 31.07.2018 08:15)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
I LO zostanie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych
Powiat planuje zlikwidować bariery architektoniczne w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. W planie jest m.in. budowa windy i podjazdu dla niepełnosprawnych oraz przebudowa pomieszczeń szkoły.

Póki co Powiat Mielecki ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na dostosowanie szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych. By ułatwić im korzystanie z budynku I LO zaplanowano m.in. budowę urządzenia dźwigowego, budowę podjazdu połączoną z przebudową wejścia głównego oraz szeroko pojętą likwidację barier architektonicznych tj. przebudowę pomieszczeń sanitarnych, likwidację progów czy montaż wykładzin podłogowych antypoślizgowych w ciągach komunikacyjnych. 

Planowane zadanie ma objąć także remont budynku, w tym: wykonanie robót izolacyjnych, remont lub wymianę posadzek w pomieszczeniach wewnętrznych oraz wymianę drzwi, balustrad schodowych i instalacji elektrycznych wewnętrznych.

Oferty na przygotowanie projektu można składać jeszcze do 6 sierpnia br. Sama dokumentacja projektowo-kosztorysowa ma być gotowa do 19 listopada br.

Warto podkreślić, że to już kolejne działanie Powiatu Mieleckiego ukierunkowane na rzecz osób niepełnosprawnych i ich komfort poruszania się po budynkach użyteczności publicznej. W ciągu ostatniego roku władze samorządowe oddały do użytku m.in. windę w siedzibie starostwa powiatowego wraz z podjazdem oraz podnośnik dla niepełnosprawnych w Przychodni nr 2. Obecnie  dobiega końca budowa windy w kolejnym z ośrodków zdrowia – w Przychodni Nr 1 przy ul. Sandomierskiej.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.