Reprezentacja Janowca triumfowała w IV Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki.

  • 25.07.2018, 14:53
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Reprezentacja Janowca triumfowała w IV Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki.
Zawody, które odbyły się w niedzielę, 22 lipca, przeprowadzono w ogólnopolskiej formule „Wymiatacze”. Do rywalizacji składającej się z pięciu konkurencji, przystąpiło osiem sołectw, które wystawiły czteroosobowe drużyny.

Pierwszą konkurencję - „kule” - wygrała ekipa z Pnia, przed Dulczą Wielka i Dąbiem.
W drugiej serii zmagań - „żaby, skrzynie, kręgi” - zwyciężyła reprezentacja Radomyśla Wielkiego przed Rudą i Janowcem. 
Z konkurencją „rowery razy cztery” najlepiej poradzili sobie rowerzyści z Janowca, a za nimi finiszowali cykliści z Radomyśla Wielkiego, Partyni i Pnia.
Z „rzepolepami” najszybciej uporali się ponownie reprezentanci Janowca, którzy wyszli w tym momencie na prowadzenie i jak się okazało nie oddali go do końca. Udało się im to pomimo, że po pierwszej serii zmagań mieli na swoim koncie ledwie jeden punkt. Drugie miejsce zajął Pień, a trzecie Ruda.
W eliminatorze najwięcej punktów zdobyli zawodnicy ze Zdziarca, a następnie z Dulczy Wielkiej i Dąbia.

Triumf Janowca
O końcowych wynikach decydowała suma punktów wszystkich konkurencji. Ostatecznie po blisko trzech godzinach rywalizacji pierwsze miejsce zajął Janowiec. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Dulczy Wielkiej, trzecie Pnia, a czwarte Radomyśla Wielkiego, którzy swoją szansę na podium pogrzebali w ostatniej konkurencji. - Gratuluję zwycięzcom i składam słowa uznania dla pozostałych ekip, które ambitnie walczyły do samego końca. Dziękuję przedstawicielom federacji Harlem, za przygotowanie bardzo ciekawych i wymagających konkurencji. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Gminnym Turnieju Sołectw – powiedział  Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego po wręczeniu okazałych statuetek i pamiątkowych dyplomów. 
Gminny Turniej Sołectw to inicjatywa lokalnych władz gminy, która ma na celu aktywizować mieszkańców i zachęcać ich do aktywnego wypoczynku. W tym roku odbył się on w ramach Dni Radomyśla Wielkiego, których organizatorem był Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek.

Wyniki i składy najlepszych drużyn:
1. Janowiec 26 pkt. - Karol Ryba, Marek Pęczek, Przemysław Sztajenka, Albert Mrozowski.
2. Dulcza Wielka 24 - Piotr Stopa, Kamil Drąg, Mateusz Giża, Bartosz Giża
3. Pień 23,5 - Maksymilian Czepiel, Marcin Padykuła. Paweł Padykuła, Adrian Machnik.
4. Radomyśl Wielki 22
5 Dąbie 21
6. Ruda 18,5
7. Zdziarzec 14,5
8. Partynia 14,5
 

Szymon Burek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mariola
Mariola 3.08.2018, 15:40
Super wynik :)
Bartek
Bartek 3.08.2018, 15:38
Gratulacje. Znakomity wynik.

Pozostałe