Wicemistrzowie Świata podzielą się swoją wiedzą. Ruszają darmowe warsztaty szybowcowe!

  • 19.07.2018, 17:35
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Wicemistrzowie Świata podzielą się swoją wiedzą. Ruszają darmowe warsztaty szybowcowe!
Już w piątek 20 lipca w Mielcu odbędą się warsztaty z czołówką polskich pilotów szybowcowych. Swoją wiedzą i sportowym doświadczeniem podzielą się Wojciech Wojtaczka, Marek Niewiadomy, którzy dwukrotnie sięgali po tytuł wicemistrzów świata. Teraz chcąc pomóc odrodzić sportowego ducha w Mielcu. Partnerem wydarzenia jest miasto Mielec.

Wojciech i Marek są członkami sekcji lotniczej mieleckiego Klubu "Prawda i Pamięć", są także studentami Politechniki Rzeszowskiej, a w Mielcu latają w lokalnej szkole pilotażu. Są idealnym przykładem na to jak z powodzeniem w Dolinie Lotniczej można realizować karierę pilota samolotowego. Ich miłością są szybowce, w których zdobywają wiele sukcesów jako piloci Szybowcowej Kadry Juniorów. 

- Jako pilot szybowcowy dobrze znam sukcesy chłopaków. Znam też ich prywatnie i dlatego zaprosiłem ich do współpracy. Nie odmówili, zawsze chętnie angażują się w projekty, które promują lotnictwo. Ze wsparciem pełniącego funkcję prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa i innych partnerów związanych z branżą lotniczą chcemy likwidować bariery w dostępie do lotnictwa, które do tanich nie należy. Wszystko realizujemy pod szyldem Mieleckiej Akademii Lotniczej czyli projektowi, który pozwala uczestnikom zdobyć doświadczenie lotnicze niemal bezpłatnie. Taki jest cel. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodych lotników z Mielca i okolic –  mówi Jakub Cena, organizator i pomysłodawca projektu. 

Część warsztatowa zaplanowana się  się w piątek 20  lipca o godzinie 17.00 i potrwa dwa dni.

Wydarzenie odbędzie się pod adresem ul.  Lotniskowa 14 (budynki Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zlokalizowanej tuż przy lotnisku w Mielcu).  W pierwszy dzień zostanie poruszona tematyka „Planowania przelotu Szybowcowego", „Meteorologia okiem szybownika", „zawody szybowcowe" oraz „Warsztaty obsługi programu nawigacji lotniczej LK 8000". Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Partnerami wydarzenia jest miasto Mielec ponadto firma Colpack Avionic, Spółka Lotnisko i MARR. Pilotów prelegentów  wspiera również Partner Samorząd Województwa Podkarpackiego.

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.