Problemy w mieleckim szpitalu. Komentarz Michała Deptuły

  • 17.07.2018, 09:11
  • MD

Podziel się:

Oceń:

Problemy w mieleckim szpitalu. Komentarz Michała Deptuły Michał Deptuła. Radny powiatowy z Porozumienia Samorządowo - Gospodarczego. Członek PSL.
Patrząc na broszury informacyjno-promocyjne naszego powiatu, można odnieść złudne wrażenie, że od 4 lat to kraina mlekiem i miodem płynąca. Niestety, fundamentalne problemy, takie jak spór w szpitalu, wciąż nie zostały rozwiązane, powiem więcej - nawarstwiają się.

Dzisiejszy strajk pielęgniarek pokazuje, jak złożony jest problem kadrowy w naszym szpitalu. Po pierwsze pielęgniarkom składano liczne obietnice, ale kończyły się one zwykle na ogólnikowych zapewnieniach pana starosty, że będzie lepiej. Po drugie liczba pielęgniarek jest za niska w stosunku do ilości procedur medycznych, co powoduje minimalną obsadę na oddziałach. Tym samym komfort pracy, a co najważniejsze - bezpieczeństwo pacjentów są ograniczone. Po trzecie średnia wieku tej grupy pracowników znacząco wzrosła. Niebawem problem braku doświadczonej i wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej na stałe, a nie tylko w czasie protestu, sparaliżuje mielecką lecznicę. Do protestu pewnie by nie doszło, gdyby nie łamano składanych obietnic lub nie obiecywano rzeczy niemożliwych do realizacji.

Nie ma prostej recepty na rozwiązanie tego konfliktu, bo według mnie obie strony nie mają do siebie zaufania. Dołożyć pieniędzy na wynagrodzenia wprost z budżetu powiatu się nie da, bo nie dopuszcza tego prawo. Powiat może natomiast przejąć wszystkie inwestycje w sprzęt i budynki, uwalniając tym samym środki finansowe w budżecie szpitala, które można byłoby przeznaczyć na podwyżki dla pań wykonujących niezwykle ciężką i odpowiedzialną pracę, co nie zawsze jest należycie doceniane przez nas samych – pacjentów.

MD

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Econic63
Econic63 31.07.2018, 09:30
Może i fajny gość ale co jedno z drugim ma wspólnego wszyscy źle życzycie chłopakowi a tu takich właśnie potrzeba młodych ambitnych powodzenia panie Michale!!!
torel
torel 19.07.2018, 12:14
hehehehehehhehe tyle mozna napisać PSL rzadził od lat w polsce i powiecie a teraz eksperci, szanujmy ludzka inteligencje, co zrobili ? . Pan Michał wkoncu idzie na poziom gminny zycze powodzenia ale watpie zeby mu sie udało pokonac wojta kosa bo jest to fajny człowiek.

Pozostałe